TEL: 09126010982

تسمه انتقال نیرو

تسمه انتقال نیرو Power Transmission Belt با لایه پلی آمید ساخته و یا با نخ پلی استر و همین طور روکش لاستیی که در هنگام سرعت بالا و تحمل قدرت زیاد از کمترین میزان کشش برخوردار است . تسمه انتقال نیرو در صنایع نساجی و عموما در صنایع چاپ و بسته بندی بسیار مصرف میشود. تسمه های انتقال نیرو بر حسب اینکه تنها با دو پولی درگیر می شوند یا چند پولی و اینکه تنها یک سطح داخلی از آنها بصورت تماس مستقیم با پولی قرار می گیرد و یا بر اثر نحوه قرار گیری دو سوی داخلی و خارجی آنها با پولی درگیر می شود دارای تنوع مختلفی هستند. در صورتیکه تسمه انتقال نیرو تمامی پولی ها را در یک سمت ساعت گرد و یا پادساعت گرد به گردش در می آورد از تسمه انتقال نیرو تک جهت و در صورتیکه این پولی ها در جهت های مخالف مورد استفاده قرار گیرند از تسمه انتقال نیرو دو جهته که هر دو سمت آن با مواد مقاوم در برابر سایش پوشیده شده است استفاده می شود.


تسمه انتقال نیرو


تسمه انتقال نیرو با دارا بودن پلی امید قوی در پرس های بسیار قدرتمند صنعتی تسمه انتقال نیرو سبز و تسمه انتقال نیرو زرد مورد استفاده قرار می گیرد. تسمه انتقال نیرو با ضخامت و کیفیت مختلفی در معتبر ترین کمپانی های اروپایی تولید میشود و شهره تسمه آمده ارائه خدمات طراحی و مشاوره و فروش انواع تسمه انتقال قدرت برای انواع صنایع مصرفی را دارد. از تسمه های انتقال نیرو در صنایع مختلف بصورت حلقه بسته و یا بصورت جوشی استفاده می شود. یکی از انواع کاربردی تسمه انتقال نیرو که در صنایع کاشی و سرامیک، در صنایع تولید شیشه و در نساجی ها کاربری عمده ای دارد تسمه های جوشی می باشد که با نام تسمه استخوانی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. تسمه های سراسری نمونه ای دیگر از تسمه انتقال نیرو هستند که اغلب بصورت دو طرفه مورد استفاده قرار می گیرند و دارای عرض کمی بوده و بر روی قرقره های بلند اغلب با رنگ سبز عرضه می شوند. برند های مختلف تولید کننده تسمه انتقال نیرو Power Transmission Belt در زیر معرفی می شوند. .

تسمه انتقال نیرو OPTIBELT اپتی بلت

تسمه انتقال نیرو با برند اپتی بلت OPTIBELT بصورت تسمه وی بلت Vbelt و در سری های مختلف برای کاربری بر روی ماشین آلات مختلف عرضه می شود. این تسمه صنعتی در ساده ترین سری با نام تسمه انتقال نیرو کلاسیک طبق استاندارد DIN 2215 آلمان تولید می شود و در مدرن ترین سری optibelt SUPER XE-POWER PRO معرفی شده است که بصورت تسمه وی دنده دارد با لبه های پخ خورده و انعطاف بسیار مناسب عرضه شده است. سری Blue power از این تسمه انتقال نیرو دارای کرد های آرامید می باشد که به افزایش استحکام در برابر خزش و افزایش طول تحت کشش در این تسمه صنعتی کمک می کند. نمونه هایی از تسمه انتقال نیرو با برند اپتی بلت تحت نام VARIO تولید می شود که برای کاربری در سرعت های دورانی مختلف طراحی شده است و دارای عرض بین 10 الی 85 میلیمتر و دارای زاویه داخلی بین 22 الی 42 درجه است. در برخی از موارد از کرد های پلی استر نیز بجای کرد های آرامید در ساختار این تسمه انتقال نیرو استفاده می شود.

تسمه انتقال نیرو اپتی بلت OPTIBELT

تسمه انتقال نیرو V-belt Bando

یکی از محبوب ترین نوع و استاندارد های تسمه انتقال نیرو تسمه های وی بلت V-belt می باشند. برند باندو BANDO یکی از معتبر ترین برند های ژاپنی تولید کننده تسمه وی بلت انتقال نیرو در سطح جهانی می باشد. یکی از محدودیت های استفاده از این نوع تسمه انتقال نیرو تک جهته بوده آن است بدین معنا که قابلیت اتصال ایت نوع تسمه بر روی دو یا چند پولی که در جهت های مخالف در گردش هستند وجود ندارد. دو دسته بندی کلی شامل تسمه انتقال نیرو همزمان Synchronous Power Transmission Belts و تسمه انتقال نیرو اصطکاکی Frictional Power Transmission Belts با مشخصات مکانیکی و دینامیک حرکت متفاوت برای تسمه باندو BANDO تعریف شده است. حفظ انعطاف بالا در عملکرد، مقاومت مناسب در برابر سایش، حفظ طول موثر با وجود اتصال تحت تنش کششی از مهمترین مشخصات تسمه انتقال نیرو باندو محسوب می شود. شهر تسمه وارد کننده مستقیم برند های معتبر انواع تسمه های صنعتی شامل انواع تسمه تایمینگ و تسمه انتقال نیرو در ایران است.

تسمه انتقال نیرو وی بلت BANDO

تسمه انتقال نیرو دایکو DAYCO

که مطابق با آخرین پیشرفت های علمی در زمینه تکنولوژی مانند تسمه های قالب گیری و پرسی تولید می شود با بکارگیری ترکیبات شیمیایی EPDM و استحکام دهنده های صنعتی مانند پلی آمید تولید می شود. تسمه انتقال نیرو دایکو DAYCO با حداقل ارتعاشات در سیستم، تولید حداقل صدای نا مطلوب، حداقل لغزش بر روی پولی ها با حرارت ایجاد شده کمتر عمل می کند. انعطاف بالا در طراحی انواع تسمه انتقال قدرت متناسب با نیاز ماشین آلات صنعتی مختلف بصورت تسمه های وی بلت انتقال قدرت، تسمه های چند شیار و حتی انواع تسمه های سراسری از دیگر ویژگی های این برند بین المللی تولید کننده تسمه های انتقال قدرت می باشد. دارا بودن معتبر ترین استاندارد ها در سطح جهانی شامل استاندارد های سیستمی و استاندارد های کیفی تضمین کیفیت و طول عمر تسمه انتقال نیرو دایکو DAYCO می باشد.

تسمه انتقال نیرو دایکو DAYCO
تسمه تخت انتقال قدرت
تسمه تخت انتقال قدرت
تسمه برزنتی انتقال قدرت
تسمه برزنتی انتقال قدرت
تسمه اپتی بلت OPTIBELT
تسمه اپتی بلت OPTIBELT
تسمه جوشی
تسمه جوشی
تسمه سراسری
تسمه سراسری
تسمه پلی کرد
تسمه پلی کرد
تسمه نساجی
تسمه نساجی

تسمه های انتقال نیرو به سه گروه تقسیم میشود

تسمه های انتقال نیرو به سه گروه تقسیم میشود :
1-تسمه انتقال نیرو با لایه پلی آمید در جاهایی که قدرت بیشتر است مورد استفاده قرار میگیرد
2-تسمه انتقال نیرو با لایه پلی آمید به همراه نخ پلی استر که در قدرت و سرعت بالا به طور همزمان مورد استفاده قرار میگیرد.
3-تسمه انتقال نیرو با لایه نخ پلی استر در جاهایی که سرعت بالا است مورد استفاده قرار میگیرد.

تسمه برزنتی انتقال قدرت

TEL : 09126010982
Fax : 021-33116613
Email: info [at] beltcity.ir
Web: www.beltcity.ir

© Copy right 2021 | All ights Reserved | Belt City Corporation