TEL: 09125000898

تسمه وی بلت

تسمه وی بلتتسمه وی بلت V belt در واقع نوعی تسمه انتقال قدرت می باشد که بیش از یک قرن است که از آن در ماشین آلات صنعتی در اتصالات همراه با پولی استفاده می شود. تسمه وی بلت ویژگی ها و مشخصه های بسیار ایده آلی از مقاومت بالا در برابر کشش و تغییر طول، اصطکاک مناسب برای جلوگیری از لغزش بر روی پولی، طول عمر بالا، طراحی ویژه که حداکثر انعطاف را در حرکت در سرعت زاویه ای بالا برای تسمه وی بلت فراهم می آورد می باشد. تسمه وی بلت هم بصورت یکپارچه در نقطه تماس و هم بصورت شیار دار برای افزایش انعطاف و به حداقل رسیدن لغزش طراحی می شود. شهر تسمه وارد کننده انواع تسمه وی بلت در سایز های مختلف، با مشخصات مکانیکی مختلف و با برند های متنوع برای انواع ماشین آلات صنعتی است.

مشخصات فنی تسمه وی بلت

تسمه وی بلت دارای هزینه حفظ و نگهداری پایینتر و راحتی در اتصال با سرعت بسیار بالا می باشد. در ساختار تسمه وی بلت از ترکیبات لاستیکی، نئوپرین و اورتان استفاده شده است و بر روی سطح بیرونی دارای حداکثر میزان اصطکاک برای حرکت و گرداندن پولی که خود با نیروهای بازدارنده مواجه می باشد است. تسمه وی بلت بصورت گرد یکپارچه تولید می شود که این امر سبب می شود سایز بیرونی که از روی سطح بیرونی تسمه وی بلت اندازه گیری می شود دارای مقداری متفاوت از سایز درونی و درگیر با پولی که در واقع سایز موثر تسمه وی بلت است داشته باشد. تسمه وی بلت با برند های متنوعی در بازار موجد می باشد که بخش عمده ای از آن برند های چینی می باشند اما برند های ژاپنی و کره ای نیز در بازار یافت می شوند.

انواع تسمه وی بلت

تسمه وی بلت باندو BANDO ژاپن

تسمه وی بلت باندو BANDO ژاپن که با طول عمر کاری بسیار بالایی تولید می شود از برند های ایده آل برای کاربری ها بر روی پولی هایی با شرایط سخت کاری، سایش و کشش بالا می باشد. تسمه وی بلت باندو BANDO اغلب با زاویه داخلی 40 درجه تولید می شود بدین معنا که هر یدک از لبه های طرفین این تسمه وی بلت نسبت به زاویه قالم 20 درجه زاویه دارند. تسمه وی بلت باندو اغلب در شش تیپ مختلف A, B, C, D, K , M تولید شده و از نظر تعداد و نوع لایه ای دارای دو تیپ FHP و Multiple یا چند لا تولید می شود. تسمه وی بلت ژاپنی BANDO أر ضخامت 8 الی 23 میلیمتر و در عرض بالایی 10 میلیمتر الی 38 میلیمتر تولید شده که رینج بسیار بالایی بوده و تقریبا برای اتصالات انتقال قدرت بر روی پولی ها برای تمامی ماشین آلات صنعتی را شامل می شود. مشخصات فنی شامل تیپ و سایز تسمه وی بلت بصورت رنگی بر روی پشت و یا سطح بیرونی این تسمه ها پرینت شده است.

تسمه وی بلت باندو BANDO ژاپن

تسمه اپتی بلت وی بلت آلمان OPTIBELT

تسمه اپتی بلت وی بلت آلمان OPTIBELT که یکی از محبوب ترین نوع تسمه های صنعتی محسوب شده و با خداقل افزایش طول تخت کشش مواجه می شود در کد های مختلف، ترکیبات شیمیایی مختلف برای شرایط دمایی، محیطی و کششی مختلفی تولید می شود. این تسمه وی بلت در سری کلاسیک طبق استاندارد DIN 2215 تولید شده و در طول های مختلف بین 200 الی 12580 میلیمتر طول نیز تولید شده است. یکی از مشخصه های ایده آل تسمه آلمانی اپتی بلت تولید کننده انواع وی بلت و تسمه تایمینگ طول دقیق آن مطابق با طول اسمی بوده که نیاز به اندازه گیری مجدد ندارد. این تسمه وی بلت در سری Red power دارای 50% بالاتر قابلیت کاری و هزینه هایی تا 35% کمتر می باشد. سری های دیگری از تسمه وی بلت اپتی بلت مانند سری دو طرفه یا Double sided که طبق استاندارد DIN 7722 تولید شده اند و یا سری GREEN GARDEN که در گشاورزی و در دستگاه های چمن زنی بکار می روند تولید شده اند.

تسمه اپتی بلت وی بلت آلمان OPTIBELT

تسمه وی بلت مگاداین آلمان

تسمه وی بلت مگاداین Megadyne محصولی ایتالیایی و مطابق با بالاترین استاندارد های جهانی در تولید تسمه وی بلت می باشد. بسیاری از نوآوری ها در تولید تسمه های صنعتی بالاخص تسمه وی بلت که در جهت بهبود کاربری و طول عمر این تسمه های صنعتی اتفاق می افتد توسط برند مگاداین تست و به ثیت رسیده اند. انعطاف مناسب با وجود مقاومت کششی بسیار بالا ناشی از استفاده از ترکیبات لاستیکی و پلیمری مناسب و کورد های فلزی قرار داده شده در داخل ساختار این تسمه وی بلت که از تغییر طول آن در دماهای کاری بالای موتور ها و در تعداد سیکل های بالا جلوگیری می کند از مشخصات دیگر تسمه وی بلت مگاداین Megadyne ایتالیا محسوب می شود. استاندارد های متریک تسمه وی بلت این برند که با دقت بسیار بالایی برای بوجود آوردن حداکثر اصطکاک و جلوگیری از لغزش تسمه وی بلت بر روی پولی ها بوجود آمده اند از دیگر مشخصات مکانیکی این برند صنعتی تولید کننده انواع تسمه می باشد.

تسمه وی بلت مگاداین آلمان

مزایای کاربردی تسمه وی بلت در ماشین آلات صنعتی

تسمه های وی بلت تسمه هایی هستند که برای گرداندن پولی هایی که در برابر اعمال تنش پیچشی از طرف تسمه وی بلت مقاومت نشان می دهند عمل می کنند. برای قلبه بر مقاومت از طرف پولی ها که توسط کارتریج داخلی اتصالات پولی ناشی می شود تسمه وی بلت می بایست با حداکثر کشش ممکن بر روی پولی اتصال پیدا کند. در صورتیکه کشش تسمه وی بلت به اندازه کافی نباشد و یا بر اثر کارکرد زیاد این تسمه با افزایش طول مواجه شده باشد در این صورت تسمه وی بلت بر روی پولی لغزیده و در عمل سر می خورد و عملکرد و راندمان آن به صفر می رسد. تسمه های وی بلت در دو طرف اتصال دارای زاویه بوده و در داخل محفظه و ریل های V شکل پولی ها قرار می گیرند. در صورتیکه این زاویه V که در دو طرف ورودی پولی باز است وجود نداشته باشد عملا جا انداختن تسمه در داخل ریل با حداکثر کشش ممکن میسر نمی شود. جلوگیری در برابر لغزش، ایجاد حداکثر گشتاور و عملکرد در دور های بالا و دمای بالا از مهمترین مشخصات عملکرد تسمه وی بلت می باشد.

تسمه وی بلت بعنوان نوعی تسمه انتقال نیرو

تسمه های V برای طراحی آسان درایو ، به ویژه برای فاصله های محوری بیشتر ، عملکرد بی صدا ، نصب ساده و همچنین هزینه کلی پایین در مقایسه با سایر سیستم های محرک استفاده می شود. آنها در اصل برای بهبود عملکرد درایو ، جایگزین تسمه های انتقال نیرو تخت ساخته شده از چرم و سپس لاستیک ، معرفی شدند. تسمه های انتقال نیرو V با استفاده از اصطکاک گشتاور را از یک قرقره به قرقره دیگر منتقل می کنند. اثر گوه از کمربند V در یک قرقره شیاردار امکان هدایت و انتقال گشتاور بالاتر را در یک فضای نصب کوچکتر با پیش بار کمتر فراهم می کند.


تسمه های وی بلت انتقال نیرو V صنعتی ساخته شده از لاستیک اتیلن پروپیلن دین مونومر (EPDM) اولین بار توسط گیتس در سال 2009 به عنوان تسمه های انتقال نیرو تک کواد پاور III معرفی شدند. از آن زمان به بعد ، این شرکت تسمه های انتقال نیرو EPDM را نیز معرفی کرده است که به دلیل افزایش چگالی توان و لرزش کم ، برای درایوهایی با بارهای نوسان مناسب هستند.


EPDM ، یک لاستیک مصنوعی ، در سالهای اخیر در طیف گسترده ای از محصولات از لاستیک و مواد سقف گرفته تا واشر و همچنین به طور فزاینده ای در ساخت تسمه های انتقال نیرو V استفاده شده است.

TEL : 09125000898
Fax : 021-33116613
Email: info [at] beltcity.ir
Web: www.beltcity.ir

© Copy right 2024 | Belt City Corporation | طراحی و سئو سایت صنعتی توسط نانوتجارت