TEL: 09125000898

تسمه تایمینگ متری

تسمه تایمینگ متریتسمه تایمینگ متری Open-ended timing belt در واقع از جنس و استاندارد های تسمه تایمینگ معمولی طبعیت می کند با این تفاوت که بجای تولید یک حلقه بسته در کارخانه توسط تولید کننده بصورت باز و رولی تولید شده و مصرف کننده با توجه به ابعاد و استاندارد های دستگاه مورد نظر از این تسمه تایمینگ متری استفاده می کند. مفهوم کلمه متری در تسمه تایمینگ متری استفاده از ابعاد و استاندارد های متریک میلیمتری نیست بلکه بدین معناست که تسمه تایمینگ متری را نه تنها با توجه به مشخصات فنی تسمه بلکه بر حسب طول تسمه بنا به نیاز تهیه می کنند. تسمه تایمینگ متری نیز در اغلب موارد از جنس پلی اورتان تولید می شود و در داخل دارای کورد های نگهدارنده و افزاینده قابلیت های تنشی می باشد. بلت سیتی وارد کننده و عرضه کننده انواع تسمه تایمینگ متری در ایران می باشد.

مشخصات فنی تسمه تایمینگ متری

تسمه تایمینگ متری برای داشتن حداکثر مقاومت در برابر سایش بر روی بیرونی ترین لایه و بر روی دنده ها دارای لایه مستحکمی از پلی آمید می باشد که یک مقاومت مناسبی را فراهم می کند چرا که به سبب حساسیت بالای تسمه تایمینگ بر اثر سایش دقت عمل ان از بین می رود. یکی دیگر از مواردی که برای استحکام بیشتر تسمه تایمینگ متری در آن لحاظ می شود کورد هایی است که بسته به برند از متریال های مختلفی تولید شده و در داخل تسمه بصورت موازی با راستای تسمه در داخل سطح الاستیک مصرف شده است. طول تسمه تایمینگ متری بصورت تثبیت شده است و برای استفاده بر روی سیستم های خطی مناسب هستند. قابلیت افزودن یک لایه شفاف پلی اورتان polyurethane و همچنین فوم PU و فوم متری نیز بر روی این تسمه ها وجود دارد.

انواع تسمه تایمینگ متری

تسمه تایمینگ متری مگاداین MEGADYNE

تسمه تایمینگ متری مگاداین MEGADYNE open-end timing belt تولید شده طبق استاندارد های اتحادیه اروپا یکی از معتبر ترین برند های جهانی تولید کننده انواع تسمه های صنعتی شامل تسمه های وی بلت، تسمه های انتقال قدرت و تسمه تایمینگ می باشد که تسمه های تایم تولیدی خود را هم بصورت حلقه برای ماشین آلات با استاندارد ابعادی مشخص و هم بصورت تسمه تایمینگ متری بصورت جوشی برای ماشین آلات خاص عرضه می کند. تسمه تایمینگ متری مگاداین در دو دسته اصلی لاستیکی و پلی اورتان PU با دسته بندی ها و زیر شاخه هایی ارائه می شود. در سری پلی اورتان که در انواع ساده ، FC(Food contact) با قابلیت کاربری تسمه تایمینگ متری در صنایع غذایی , QST (Quick self track) با قابلیت تنظیم اتصال , GW که برای کاربری با قابلیت ترموپلاستیک تحت بارهای شدید تولید می شود در دسترس می باشد. تسمه تایمینگ متری MEGADYNE در سری های لاستیکی نیز با زیر دسته های RPP STEEL که نوآوری در دنیای این قبیل از تسمه های صنعتی محسوب می شود عرضه می شود. گروه صنعتی شهر تسمه عرضه کننده تسمه تایم متری مگاداین ایتالیا در ایران می باشد.

تسمه تایمینگ متری مگاداین MEGADYNE

تسمه تایمینگ متری دایکو DAYCO

تسمه تایمینگ متری دایکو DAYCO در سری ها و استاندارد های مختلفی از متریال و ابعاد تولید می شود. بر روی بسیاری از ماشین آلات صنعتی بالاخص ماشین آلات آمریکایی و انگلیسی از تسمه تایمینگ دایکو DAYCO بعنوان قطعه اصلی استفاده شده و گستردگی کاربری این تسمه صنعتی به اندازه ای است که کارخانجات تولید کننده این برند در 9 کشور دنیا در حال تولید این محصولات می باشند. تسمه تایمینگ متری دایکو که بصورت حلقه آماده نیز در سری HT عرضه می شود با قابلیت های بالایی برای موتور های دیزلی طراحی شده و در برابر تنش ها و ضربه های موتور ها در شرایط کاری سخت و دمای کاری بالا و فشار های بالای انژکتور که در برخی از موارد به بالاتر از 2000 بار می رسند بسیار مناسب می باشند. این تسمه تایمینگ متری در این نوع کاربری اغلب با شافت های دوقلو تایمینگ و یا سیستم های کنترل واتر پمپ ها کوپل می شود. تسمه تایمینگ متری دایکو قابل تشخیص با یک لایه روشن شیری رنگ در داخل حاصل استفاده از فیلم نازکی از PTFE که پتنت خود برند دایکو می باشد است. تسمه HT Dayco با استفاده از مواد پیشرفته و فیلم مخصوص PTFE بهمراه پارچه پوشاننده دنده های تسمه تایمینگ متری ، اتصال دقیق و ثابت بین عناصر مختلف انتقال دهنده را حتی در شرایط فشار مکانیکی بالا تضمین می کنند.

تسمه تایمینگ متری دایکو DAYCO

تسمه تایمینگ متری باندو BANDO

تسمه تایمینگ متری باندو BANDO endless timing belt یکی از شناخته شده ترین و پر طرفدار ترین نوع تسمه تایمینگ در دنیا می باشد که بر روی اغلب ماشین آلات کشاورزی، معدنی و صنعتی تولید کشور آمریکا از تسمه تایمینگ متری باندو بصورت قطعه OE استفاده می شود. مقاومت بسیار بالایی که این محصول در برابر افزایش طول دارد، قابلیت عملکرد مناسب در دماهای بسیار بالای کاری از مهمترین مشخصات مکانیکی تسمه تایمینگ باندو BANDO محسوب می شود. بازرگانی شهر تسمه وارد کننده و مشاور شما در خرید تسمه تایمینگ متری در ایران می باشد.

تسمه تایمینگ متری باندو BANDO

مفهوم خزش در تسمه تایمینگ متری و راه های جلوگیری از آن

عملکرد تسمه تایمینگ متری زمانی با راندمان بالا و کیفیت مناسب صورت می پذیرد که در زمان بندی عملکرد دیگر اجزای موتور که وظیفه اصلی تسمه تایمینگ محسوب می شود خللی ایجاد نشود. این امر تنها در صورتی میسر می شود که تسمه تایمینگ متری تحت نیرو ها و تنش های کششی وارده از طرف اجزا با افزایش طول روبرو نگردد. در واقع افزایش طول تسمه تایمینگ متری تحت اعمال تنش کششی را با یک مفهوم فیزیکی به نام خزش معرفی می کنند. خزش در تسمه تایمینگ متری سبب می شود تا تنظیم سرعت که با حرکت دنده های این تسمه ها صورت می پذیرد مختل شده و عملا تسمه تایمینگ نیاز به تعویض پیدا می کند.


راه های جلوگیری از خزش تسمه تایمینگ


راه های متعدد مختلفی برای جلوگیری از خزش تسمه تایمینگ وجود دارد که تولید کنندگان مختلف بکار می برند. استفاده از کورد ها و مفتول های فولادی در میان لایه های پلیمری تسمه تایمینگ متری یکی از این راهکار ها می باشد. با توجه به مقاومت بسیار بالای فلز در برابر کشش در مقایسه با پلیمر ها که خاصیت الاستیک بالایی دارند که در واقع انعطاف خود را نیز از همین خاتصیت الاستیک می پذیرند استفاده از کورد های فلزی از پدیده خزش در تسمه تایمینگ متری تا اندازه زیادی جلوگیری می کند. استفاده از استحکام دنده ها نیز از دیگر روش های معمول در جلوگیری از افزایش طول و خزش تسمه تایمینگ متری محسوب می شود.

TEL : 09125000898
Fax : 021-33116613
Email: info [at] beltcity.ir
Web: www.beltcity.ir

© Copy right 2024 | Belt City Corporation | طراحی و سئو سایت صنعتی توسط نانوتجارت