TEL: 09126010982

تسمه برزنتی انتقال قدرت

تسمه برزنتی انتقال قدرتتسمه برزنتی دارای کاربری های صنعتی گسترده ای بالاخص در کارخانجات صنایع غذایی می باشد. تسمه برزنتی در کارخانجات غلات شامل آرد ذرت، گندم، جو و دانه های روغنی اغلب به همراه قاشک برای انتقال مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرند. یکی دیگر از کاربری های تسمه برزنتی بدون قاشقک و در انتقال نیرو می باشد. تسمه برزنتی اغلب بصورت کلاف های متری با مشخصات مکانیکی شامل ابعاد و قابلیت های کششی مختلف عرضه می شود. در تولید تسمه برزنتی اغلب از مواد پلی استری استفاده می شود و در تعداد لایه های مختلف بافته و عرضه می شوند. گروه صنعتی شهر تسمه عرضه کننده انواع و سایز های مختلف تسمه برزنتی و قاشقک با برند های مختلف در ایران است.

مشخصات فنی تسمه برزنتی انتقال قدرت

تسمه برزنتی و قاشک که برای انتقال انواع دانه های خوراکی مانند دانه های آرد، ذرت، برنج، قلات و غیره مورد استفاده قرار می گیرد در صنایع هم در زاویه افقی و هم به صورت عمودی برای انتقال مواد به سطح ارتفاع متفاوت با بکارگیری قاشک هایی که بر روی سطح تسمه برزنتی بسته شده و گاهی از جنس پلاستیک و گاهی نیز از جنس فلزی (اغلب استیل) هستند مورد استفاده قرار می گیرد. جهت سفارش و خرید تسمه برزنتی اغلب از یک ترکیب دو عدد استفاده می شود که بعنوان مثال بصورت 2 در 3 مطرح می شود. در اغلب موارد مقیاس ابعاد تسمه برزنتی بر حسب اینچ می باشد که در معرفی آن عدد اول که در اینجا 2 می باشد عرض تسمه برزنتی را به اینچ معرفی می کند. عدد دوم که در اینجا 3 می باشد مبین تعداد لایه های منجید بکار گرفته شده در بافت و تولید تسمه برزنتی می باشد. طبیعتا با بالا رفتن عرض و همچنین تعداد لایه ها انعطاف تسمه برزنتی کاهش پیدا کرده در عوض مقاومت کششی و قابلیت انتقال نیرو در آن بالا می رود.


شکل ها و استاندارد های تسمه برزنتی


تسمه برزنتی بسته به ماشین آلاتی که بر روی آن سوار می شود دارای اشکال مختلفی می باشد. اغلب برای ماشین آلات شناخته شده صنعتی تسمه برزنتی فابریکی لب گرد که عرض کاملا مشخصی داشته و با این عرض از کارخانه بصورت فابریکی خارج می شود در بازار یافت می شود. اما با توجه به گستردگی ابعاد و کاربری های متنوع برای برخی از کاربری ها نیز ابعاد مشخصی از تسمه برزنتی وجود ندارد. در این کاربری اغلب سایز هایی با پهنای بالا از تسمه برزنتی وجود دارد که بنا به درخواست مستریان در عرضی مشخص برش می خورد که این نوع تسمه برزنتی را لب تخت می نامند. طبیعتا در صورت موجود بودن تسمه برزنتی لب گرد فابریکی در سایز مورد نظر طول عمر آنها از حالت برش خورده بیشتر خواهد بود.

انواع تسمه برزنتی انتقال قدرت

تسمه قاشقک برزنتیتسمه قاشقک برزنتی

موجود

فاکتور های کیفی تسمه برزنتی

تسمه های برزنتی با کیفیت های مختلفی تولید می شوند و معیار های و فاکتور های کیفی مختلفی نیز دارند که بر طول عمر مفید این تسمه های صنعتی تاثیر مستقیمی دارد. تسمه برزنتی اغلب بصورت بافته شده مورد استافده قرار می گیرد و از این رو متریال اولیه بکار رفته در تولید فیلامنت های این تسمه ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. قرار گیری قاشقک ها که اتصال آنها از طریق پیچ هایی مخصوص صورت می گیرد کیفیت بافت تسمه برزنتی را نیز بعنوان یکی دیگر از معیار های کیفی این نوع تسمه مطرح می سازد. اغلب تسمه برزنتی های موجود در بازار ایران محصولات کشور چین هستند که با رایت استاندارد های جهانی و با مشخصاتی بر گرفته از الگوهای محصولات اروپایی تولید شده اند. طول مفید تسمه برزنتی چینی هر چند اغلب کوتاهتر از محصولات اروپایی است اما در دهه گذشته با توجه به پیشرفت چشم گیر صنایع کشور چین با خرید و استفاده از مدرن ترین ماشین الات صنعتی استفاده از تسمه برزنتی تولیدی این کشور را نیز به حداکثر رسانیده است.

TEL : 09126010982
Fax : 021-33116613
Email: info [at] beltcity.ir
Web: www.beltcity.ir

© Copy right 2023 | Belt City Corporation | طراحی و سئو سایت صنعتی توسط نانوتجارت