TEL: 09125000898

تسمه نوار نقاله مواد غذایی

تسمه نوار نقاله مواد غذاییتسمه نوار نقاله مواد غذایی دارای استاندارد های دقیق تر بالاخص در زمینه متریال بکار گرفته شده در تولید می باشد. با توجه به تماس سطحی مواد غذایی بالاخص برخی از چربیها و اسید های خوراکی با تسمه نوار نقاله مواد غذایی لازم به استفاده از متریال هایی حداقل در پوشش بیرونی و لایه سطحی برای جلوگیری از واکش های شیمیایی با این مواد می باشد. بطور کلی روغن و گریس موجود در مواد غذایی مانند گوشت دارای خواص تخریبی بالایی هستند و استفاده از تسمه نوار نقاله صنعتی معمولی نه تنها به سرعت سبب از بین رفتن سطح تسمه می شود بلکه به لحاظ بهداشتی به هیچ عنوان قابلیت کاربری برای این محصولات وجود ندارد. بلت سیتی وارد کننده و عرضه کننده انواع کانوایر و تسمه نوار نقاله مواد غذایی در ایران می باشد.


مشخصات مکانیکی کانوایر و تسمه نوار نقاله مواد غذایی


چربیها و اسید های خوراکی دارای قابلیت برابری در خوردگی نمی باشند و بر همین مبنا متریال های مقاوم مختلفی نیز بر روی سطخ این کانوایر ها برای جلوگیری از ایجاد خوردگی استفاده می شوند. برخی از این متریال ها به قرار زیر می باشند.


مشخصات فنی تسمه نوار نقاله مواد غذایی

انواع تسمه نوار نقاله مواد غذایی

تسمه نوار نقاله پلی اورتان مواد غذایی روکش دار

تسمه نوار نقاله از جنس PU پلی اورتان به سبب انعطاف و مقاومت کششی در برابر اعمال تنش بالایی که دارد و مقاومت حرارتی مناسب در کل در زمره پر مصرف ترین نوع تسمه کانوایر محسوب می شود. با این وجود برای کاربری به عنوان تسمه نوار نقاله صنایع غذایی PU food grade conveyor در تماس با مواد چرب غذایی ترکیبات مسمومی را بوجود می آورد و از همین رو می بایست برای افزایش مقاومت در برابر چربی های موجود در دانه های غذایی و، در گوشت و سبزیجات از لایه هایی مقاوم در برابر واکنش های شیمیایی با این مواد استفاده شود. از این رو تسمه نقاله مواد غذایی از جنس PU أر واقع در مغزی از این ترکیبات مستحکم استفاده کرده که از روکش هایی سطحی بنا به استاندارد های صنایع غذایی هر کشور استفاده می شود. این روکش ها برای تسمه نوار نقاله مواد غذایی اغلب سفید و یا آبی رنگ هستند. مزیت اصلی تسمه نوار نقاله مواد غذایی از جنس پلی اورتان روکش دار پیوستگی آن بر خلاف تسمه های پلاستیکی می باشد که برای جابجایی ذرات بسیار ریز و حتی بصورت پودر نیز مناسب هستند.

تسمه نوار نقاله پلی اورتان مواد غذایی روکش دار

تسمه نوار نقاله پلاستیکی مواد غذایی

تسمه نوار نقاله پلاستیکی مواد غذایی Plastic food grade conveyor belt نوع خاصی از تسمه های صنعتی هستند که بر روی نوار نقاله ها اتصال پیدا کرده و بسته به سایز مواد غذایی که می تواند از دانه های ریز تا اجزایی با ابعاد بزرگ باشد در شکل های مختلف تولید و انتخاب شود. این تسمه نوار نقاله مواد غذایی در کل از جنس پلاستیک سخت تولید می شود که برای افزایش قابلیت انعطاف به ان برای گردش و حرکت بر روی ریل های نوار نقاله بصورت تکه تکه که اتصال آنها بصورت کلیکی انجام می شود در کنار هم قرار گرفته و در کل تسمه نوار نقاله پلاستیکی مواد غذایی را شکل می دهند. پلاستیک از متریال هایی بسیار مقاوم در برابر چربی های خوراکی بوده و برای انتقال مواد غذایی چرب بسیار مناسب است. علاوه بر این شستشوی تسمه نوار نقاله پلاستیکی مواد غذایی بسیار ساده بوده و مانند تسمه های پلی اورتان با مواد شوینده نیز هیچ واکنشی ندارد. در کل تسمه نقاله پلاستیکی مواد غذایی برای انتقال مواد چرب بالاخص در مواردی که بصورت دانه های ریز و پودر نباشند بسیار مناسب هستند.

تسمه نوار نقاله پلاستیکی مواد غذایی

شناخت بیشتر تسمه نقاله مواد غذایی

یکی از عناصر اصلی در کلیه سیستم های پردازش صنعتی نوار نقاله تسمه ای است. به عنوان وسیله ای برای انتقال کارآمد ، عملاً هیچ تأثیری بر فرآوری یا خصوصیات مشخص شده محصول ندارند ، اما به همین دلیل در صنعت فرآوری مواد غذایی باعث نگرانی عمده می شوند. آنها دسته ای از ماشین آلات را تشکیل می دهند که بیش از همه متناسب با سهم آنها در فرآیند ، می توانند با شرایط بهداشتی محصول در تماس باشند یا بر آن تأثیر بگذارند. یک نوار نقاله تسمه ای که به خوبی طراحی و نگهداری شده باشد می تواند خطرات احتمالی را از بین ببرد در حالی که یک محصول ضعیف طراحی شده یا نگهداری شده می تواند محصول را در معرض خطرات بهداشتی قرار دهد. در این فصل سعی شده تا برخی از عمده ترین نگرانی ها در طراحی نوار نقاله و بررسی فن آوری تسمه نقاله فعلی به تصویر کشیده شود.

تسمه نوار نقاله لاستیکی EP برای مواد غذایی

ما نوار نقاله لاستیکی EP را برای مواد غذایی بی خطر ارائه می دهیم. برخی از مزایای آنها عبارتند از:

محافظت عالی در برابر پارگی و مقاومت در برابر ضربه.
آسیب یا اثر قدرتمند لاشه کمربند را از مصنوعات تیز به حداقل می رساند.
با قرار دادن اشیا sharp تیز بین تسمه و سایر وسایل از طول پاره نمی شود.

نوار نقاله لاستیکی Food Safe Rubber برای حمل و نقل انواع محصولات غذایی از جمله شکر ، گوشت ، ماهی ، نان ، مرغ و غیره استفاده می شود و همچنین در حمل و نقل مواد سنگین کاربردهای گسترده ای دارد. نوار نقاله ارائه شده برای تماس مستقیم با غذاها بی خطر است و لک ندارد. به همین دلیل برای انبارهای مواد غذایی ، بسته ها و غیره حمل و نقل نیز مناسب است.

ویژگی های ضد الکتریکی نوار نقاله لاستیکی ایمن مواد غذایی آتش سوزی و انفجار را متوقف می کند و بنابراین برای حمل مواد غذایی مواد غذایی فله مانند شکر ، دانه ، آرد و غیره مناسب است. تسمه نقاله لاستیکی ما به ویژه برای استفاده ایمن با محصولات غذایی طراحی شده است مناسب و همچنین برای استفاده هایی که به تسمه های نقاله ضد شعله نیاز دارند.

به طور معمول ، فرم تسمه های نقاله لاستیکی ایمن مواد غذایی از 2 یا 3 قطعه با گوشه های برش طراحی شده است. لاشه از منسوجات ساخته شده از EP مصنوعی تولید می شود. کیفیت لایه پارچه بی مزه ، بدون بو و در برابر سوزاندن گوشت یا سبزیجات مقاوم است. تمیز کردن آسان ، رطوبت محصولات مرطوب را دریافت نمی کند و میکروارگانیسم ها بر این نوع تسمه های نقاله برای مواد غذایی تأثیر نمی گذارند.

TEL : 09125000898
Fax : 021-33116613
Email: info [at] beltcity.ir
Web: www.beltcity.ir

© Copy right 2024 | Belt City Corporation | طراحی و سئو سایت صنعتی توسط نانوتجارت