TEL: 09126010982

تسمه نوار نقاله مواد غذایی

تسمه نوار نقاله مواد غذاییتسمه نوار نقاله مواد غذایی دارای استاندارد های دقیق تر بالاخص در زمینه متریال بکار گرفته شده در تولید می باشد. با توجه به تماس سطحی مواد غذایی بالاخص برخی از چربیها و اسید های خوراکی با تسمه نوار نقاله مواد غذایی لازم به استفاده از متریال هایی حداقل در پوشش بیرونی و لایه سطحی برای جلوگیری از واکش های شیمیایی با این مواد می باشد. بطور کلی روغن و گریس موجود در مواد غذایی مانند گوشت دارای خواص تخریبی بالایی هستند و استفاده از تسمه نوار نقاله صنعتی معمولی نه تنها به سرعت سبب از بین رفتن سطح تسمه می شود بلکه به لحاظ بهداشتی به هیچ عنوان قابلیت کاربری برای این محصولات وجود ندارد. بلت سیتی وارد کننده و عرضه کننده انواع کانوایر و تسمه نوار نقاله مواد غذایی در ایران می باشد.


مشخصات مکانیکی کانوایر و تسمه نوار نقاله مواد غذایی


چربیها و اسید های خوراکی دارای قابلیت برابری در خوردگی نمی باشند و بر همین مبنا متریال های مقاوم مختلفی نیز بر روی سطخ این کانوایر ها برای جلوگیری از ایجاد خوردگی استفاده می شوند. برخی از این متریال ها به قرار زیر می باشند.


مشخصات فنی تسمه نوار نقاله مواد غذایی

انواع تسمه نوار نقاله مواد غذایی

تسمه نوار نقاله پلی اورتان مواد غذایی روکش دار

تسمه نوار نقاله از جنس PU پلی اورتان به سبب انعطاف و مقاومت کششی در برابر اعمال تنش بالایی که دارد و مقاومت حرارتی مناسب در کل در زمره پر مصرف ترین نوع تسمه کانوایر محسوب می شود. با این وجود برای کاربری به عنوان تسمه نوار نقاله صنایع غذایی PU food grade conveyor در تماس با مواد چرب غذایی ترکیبات مسمومی را بوجود می آورد و از همین رو می بایست برای افزایش مقاومت در برابر چربی های موجود در دانه های غذایی و، در گوشت و سبزیجات از لایه هایی مقاوم در برابر واکنش های شیمیایی با این مواد استفاده شود. از این رو تسمه نقاله مواد غذایی از جنس PU أر واقع در مغزی از این ترکیبات مستحکم استفاده کرده که از روکش هایی سطحی بنا به استاندارد های صنایع غذایی هر کشور استفاده می شود. این روکش ها برای تسمه نوار نقاله مواد غذایی اغلب سفید و یا آبی رنگ هستند. مزیت اصلی تسمه نوار نقاله مواد غذایی از جنس پلی اورتان روکش دار پیوستگی آن بر خلاف تسمه های پلاستیکی می باشد که برای جابجایی ذرات بسیار ریز و حتی بصورت پودر نیز مناسب هستند.

تسمه نوار نقاله پلی اورتان مواد غذایی روکش دار

تسمه نوار نقاله پلاستیکی مواد غذایی

تسمه نوار نقاله پلاستیکی مواد غذایی Plastic food grade conveyor belt نوع خاصی از تسمه های صنعتی هستند که بر روی نوار نقاله ها اتصال پیدا کرده و بسته به سایز مواد غذایی که می تواند از دانه های ریز تا اجزایی با ابعاد بزرگ باشد در شکل های مختلف تولید و انتخاب شود. این تسمه نوار نقاله مواد غذایی در کل از جنس پلاستیک سخت تولید می شود که برای افزایش قابلیت انعطاف به ان برای گردش و حرکت بر روی ریل های نوار نقاله بصورت تکه تکه که اتصال آنها بصورت کلیکی انجام می شود در کنار هم قرار گرفته و در کل تسمه نوار نقاله پلاستیکی مواد غذایی را شکل می دهند. پلاستیک از متریال هایی بسیار مقاوم در برابر چربی های خوراکی بوده و برای انتقال مواد غذایی چرب بسیار مناسب است. علاوه بر این شستشوی تسمه نوار نقاله پلاستیکی مواد غذایی بسیار ساده بوده و مانند تسمه های پلی اورتان با مواد شوینده نیز هیچ واکنشی ندارد. در کل تسمه نقاله پلاستیکی مواد غذایی برای انتقال مواد چرب بالاخص در مواردی که بصورت دانه های ریز و پودر نباشند بسیار مناسب هستند.

تسمه نوار نقاله پلاستیکی مواد غذایی

TEL : 09126010982
Fax : 021-33116613
Email: info [at] beltcity.ir
Web: www.beltcity.ir

© Copy right 2021 | All ights Reserved | Belt City Corporation